תפילין
אפרת הדר

אפרת הדר

אפרת הדר היא מעצבת אירועים במקצועה. היא עוסקת בתחום ההפקות והאירועים עוד במהלך לימודיה במכללת שנקר בפקלטה לעיצוב. אפרת נושמת וחיה את עולם האירועים, והבלוג נכתב לצורך הענקת טיפים ורעיונות לקהל הרחב עבור הפקת אירועים שונים.

תפילין מחיר

 

 

כל יהודי יצטרך באיזה שהוא שלב בחייו לרכוש תפילין, למשל כאשר בנו עולה למצוות והוא חייב להניח תפילין בעלייה לתורה ובשבת חתן. התפילין אינן מוצר צרכני מצוי, יש בו הרבה רכיבים שיש לבדוק לפני שמבררים על תפילין מחיר. יש לציין כי רכישה של תפילין יכולה היות בטוח גדול של מחירים ולכן יש לדעת מה התקציב ומה המטרה של כל אחד אם הוא מעוניין לרכוש אותם. יש כאלה שירצו את התפילין המהודרות ביותר והיקרות יותר ויש כאלה שמעוניינים בתפילין ברמה סבירה, כל זה יקבע לגבי מחירם של התפילין.  אמנם ישנן תפילין באיכות ירודה ורבנים רבים ממליצים לא לרכוש אותן, אך עדיין יש תפילין שהן סבירות מהבחינה הלכתית ורמת המחיר.

 

העור ואיכות כתב יד של התפילין

 

תפילין מעור דק של כבש או עז, יהיו פשוטים יותר וכן מחירן יהיה זול יותר, יש לברר בחנות לתשמישי קדושה, לגבי תפילין מחיר וכן, לגבי איכות העור והכתב שכתובות התפילין. עור תפילין של בהמה גסה, יהיה יקר יותר. יש אנשים חילוניים שאינם מבינים הרבה בתפילין ולכן, לפני רכישתן, כדאי כי יתייעצו עם הרב שמכין את הילד לעלייה לתורה. החסרונות של תפילין פשוטות, הינו בשחיקתן. דבר זה, עשוי במקרים מסוימים לפסול אותן. גם הפרשיות שמוכנסות בתפילין הללו, הן ברמה נמוכה יותר. חשוב לבדוק, כי מדובר על תפילין כשרות, כך שתהיו בטוחים כי הן איכותיות.

 

בררו את טווח המחירים של התפילין בטרם תרכשו אותן

 

יש לברר מה המחירים בשוק של תפילין, כך שתוכלו דעת מראש לגבי תפילין מחיר הן מהבחינה של האיכות והכתיבה. כל אב, מעוניין שבנו יעלה לתורה עם תפילין מכובדות וכשרות, אך לא כדאי ללכת על היקרות ביותר, במיוחד אם הילד אינו יניח תפילין בכל בוקר. יש לציין, כי תפילין עשויות להיפסל, כשהן תקבלנה מכה או נפילה, כך שמהבחינה ההלכתית יש חיסרון משמעותי באופן הייצור ומחומרי הגלם שמהן מיוצרות התפילין. יש להיכנס ולברר בכמה חנויות לתשמישי קדושה לגבי סוגי התפילין ולרכוש את אלה שתמצאנה כמתאימות ביותר למטרה שלכם. כאמור אם מדובר רק על בר מצווה כדאי להשקיע מחיר סביר ולא להוציא כסף רב על תפילין מהודרות מדי.

Share this post