הפקת פעילות לילדים
אפרת הדר

אפרת הדר

אפרת הדר היא מעצבת אירועים במקצועה. היא עוסקת בתחום ההפקות והאירועים עוד במהלך לימודיה במכללת שנקר בפקלטה לעיצוב. אפרת נושמת וחיה את עולם האירועים, והבלוג נכתב לצורך הענקת טיפים ורעיונות לקהל הרחב עבור הפקת אירועים שונים.

הפקת פעילות לילדים – רעיונות מעולים

אחד התחומים הבולטים ביותר בהפקת פעילויות הוא כל התחום שקשור לפעילויות ילדים. במובנים רבים כל הנושא של הפעלות התחיל למעשה אצל ילדים, כשהורים רצו לארגן ימי הולדת והזמינו קוסמים או מפעילים אחרים בשביל להלהיב את הילדים.

גם היום כידוע, יש לא מעט הורים אשר מזמינים מפעילים מקצועיים לימי הולדת ולאירועים אחרים של ילדים. בדרך כלל מדובר על הפקות מקצועיות של פעילויות המתבצעות על פי תסריטים מוגדרים וברורים. המפעילים שמבצעים את הפעילויות חייבים להיות מאוד ממוקדים ולהכיר את נפש הילדים, אחרת הם עלולים להשתעמם ולאבד את הסבלנות שלהם.

אנחנו יכולים למצוא שורה ארוכה של פעילויות לילדים, מן הסתם כל פעילות מותאמת על פי כמות הילדים וחשוב לא פחות על פי הגילאים שלהם. כאן המקום לציין עוד, לפני שבוחרים פעילות מסוימת, חשוב לבדוק היכן ניתן לערוך אותה, מה צריך בשביל זה, אילו אמצעים נדרשים לשם ביצוע הפעילות וכמה זמן היא נמשכת.

הנה מספר דוגמאות לרעיונות עבור פעילויות לילדים

פעילויות על בסיס סדרות טלוויזיה – בעידן בו ילדים מחוברים לטלוויזיה ורואים מגוון רחב של תוכניות, הרי שאנחנו יכולים באמצעות הפעלות שונות להביא להם את הטלוויזיה למציאות. למשל תוכניות כמו הישרדות, לרוץ למיליון, מאסטר שף ועוד. ניתן לערוך פעולות שמזכירות את מה שיש בתוכניות, בין אם זה בתחרות בין קבוצות ובין אם זה באופן כזה שכולם עובדים ביחד.

פעילויות על בסיס ספרי ילדים – לוקחים ספרים על אבירים, כשפים, קוסמים, הרפתקאות ועוד, ומנסים להפוך אותן לפעילות מעניינת, כזו שכל ילד יכול למצוא בה עניין.

פעילויות על בסיס ספורט – כאן אנחנו יכולים למצוא הפעלות שונות שקשורות למשחקי ספורט ספציפיים, למשל כדורגל, כדורסל, טניס שולחן וכן הפעלות שקשורות למשחקי כדור, ריצה, משחקים עם חישוקים וחבלים ועוד.

פעילויות נוספות שאפשר למצוא מבוססות על בסיס מגדר, למשל, הפעלות על דוגמנים ודוגמניות, הפעלות בהן בנים משחקים מול בנות, הפעלות ספורט שמדברים יותר לבנים אל מול הפעלות אחרות שמדברות יותר לבנות.

כמובן כל הפעלה שמחליטים להוציא אל הפועל, ההורים צריכים להבין מהי ולאשר אותה.

Share this post