שירה בציבור לאירועים
אפרת הדר

אפרת הדר

אפרת הדר היא מעצבת אירועים במקצועה. היא עוסקת בתחום ההפקות והאירועים עוד במהלך לימודיה במכללת שנקר בפקלטה לעיצוב. אפרת נושמת וחיה את עולם האירועים, והבלוג נכתב לצורך הענקת טיפים ורעיונות לקהל הרחב עבור הפקת אירועים שונים.

הזמנת שירה בציבור לאירועים אינטימיים

כולם אוהבי מוזיקה וזאת גם הסיבה כי לכל סוג של אירוע שאותו מארגנים קטן או גדול, תמיד מארגני האירוע יחפשו אחר אדם אשר יהיה אחראי על האספקט המוזיקלי. יש כאלה אשר מעדיפים להזמין תקליטן שיצור סט של שירים בקצבים שונים, כאלה שמעדיפים הזמנה של להקה או זמר וכאלה שמגלים מחדש את העדנה של שירים ישראלים ישנים וחדשים שאותם שרים בשירה בציבור כולם ביחד.

שירה בציבור היא דבר אשר הולם במיוחד אירועים שבהם קהל המשתתפים הוא לא נרחב, עם אווירה אינטימית שהולכת ונרקמת לה תו אחר תו ושיר אחר שיר לכדי אירוע יוצא דופן שבו המוזיקה והשירה יוצרות הבנה מחדש לגבי היכולות שלה.

מוזיקה שמפעילה את כולם

כאשר עורכים אירוע קטן, שבו מספר המשתתפים הוא לא גדול רוצים למצוא את הדבר הזה שיכול להרים את כולם מהכסא ולגרום להם לעשות הרבה יותר מאשר לשבת על מנת לסעוד בארוחה מאוד טעימה. להביא את האנשים אל עבר פעילות משותפת ואקטיבית היא דבר לא ממש פשוט, וצריכים להיות בעל י הבנה מאוד גדולה לגבי סוג האנשים אשר קיימים באותו אירוע, בסוג האירוע שאותו חוגגים ובסוגי השירים אשר יכולים להביא את כולם לשירה משותפת שבה נוצרת אווירה נעימה שבה כולם לוקחים חלק. שירה בציבור היא לא רק לשמוע מוזיקה נעימה, אלא לשיר בקולי קולות לצד כל יתר האנשים בצורה שמאוד מנעימה אירוע אינטימי קטן.

שירה שמחברת בין כולם

לשירים יש כוח מאוד גדול ליצור את האיחוד הזה בין אנשים. זו יכולה להיות אפילו קבוצה של אנשים שכלל אינם מכירים האחד את השני בכלל, וזה עוד יותר נעים לשיר ביחד כאשר מדובר באירוע שבו ישנה היכרות משותפת שרק הולכת ומעמיקה עם כל שיר שאליו עוברים עכשיו.

מוזיקה היא הדבר הזה אשר יכול ליצור את החיבור בין אנשים שאפילו אין להם אותו אופי ואותן דעות בכלל, השירים הם כאלה אשר נבחרים בצורה שמעוררים את הצורך הזה לשיר ולשמוח באירוע ולא רק להיות כאלה אשר שומעים את המוזיקה ומלבד זאת לא ממש עושים דבר.

Share this post