פרחים מלאכותיים
אפרת הדר

אפרת הדר

אפרת הדר היא מעצבת אירועים במקצועה. היא עוסקת בתחום ההפקות והאירועים עוד במהלך לימודיה במכללת שנקר בפקלטה לעיצוב. אפרת נושמת וחיה את עולם האירועים, והבלוג נכתב לצורך הענקת טיפים ורעיונות לקהל הרחב עבור הפקת אירועים שונים.

יתרונות של פרחים מלאכותיים בגינה

כשאנחנו בוחרים לעצב את הגינה שלנו בבית או בעסק, אז מן הסתם אנחנו רוצים להשתמש בצמחים ובפרחים הכי יפים שיש, אך מצד שני, אנחנו רוצים גם לצמצם כמה שאפשר את העלויות שלנו, בין אם זה אומר בשלב העיצוב הראשוני ובין אם זה אומר בשלבים מתקדמים יותר, כשנצטרך לתחזק ולטפל בגינה באופן שוטף.

על כן, אנחנו יכולים לבחור ולהשתמש בפרחים לקישוט והוספת צבע לגינה, אך לא בהכרח פרחים אמיתיים וטבעיים, אלא לגייס למשימה פרחים מלאכותיים. מדובר על פרחים העשויים מפלסטיק או חומרים אחרים, הם נראים בדיוק אותו דבר כמו פרחים רגילים, מעוצבים ויפים כמוהם, לעתים אפילו מרגישים כמותם, אך אינם טבעיים.

יש שיטענו שאם הפרח לא אמיתי אז הוא לא פרח, אך האמת היא שבמקומות רבים, אפילו במקומות יוקרתיים משתמשים בפרחים מלאכותיים, מבלי שאנחנו מרגישים. הסיבות לכך מגוונות, כפי שנוכל לראות מיד, ומכאן נוכל להבין מה היתרונות של שימוש בפרחים אלו.

לפני שנציג את הדוגמאות ואת היתרונות, חשוב להבהיר, כמו במקרה של פרחים אמיתיים כך במקרה של פרחים מלאכותיים, הרי שאנחנו צריכים להציב אותם בגינה שלנו באופן מתוכנן ומעוצב. אנחנו לא יכולים לבחור כך סתם את הפרחים, אלא אנחנו צריכים לדעת בדיוק איפה וכיצד אנחנו בוחרים להציב אותם. זאת על מנת שנוכל להשתמש בהם בצורה אפקטיבית, הגינה שלנו תעוצב בצורה יפה בזכות זה, וכן, אנחנו נוכל להפיק תועלת מרבית מהתכנון והעיצוב של הגינה, בין אם זה בהקשר של הפרחים עצמם ובין אם זה בהקשרים אחרים, נרחבים יותר.

מה היתרונות של שימוש בפרחים מלאכותיים

בשביל להבין את היתרונות בשימוש בפרחים אלו, חשוב לזכור, לא רק בגינות פרטיות משתמשים בפרחים מסוג זה. אנחנו יכולים למצוא אותם בבתי מלון, מסעדות, בתי קפה, וכן במקומות אחרים, פרטיים וציבוריים.

היתרון הבולט הוא כאמור כלכלי. פרחים מלאכותיים עולים פחות מפרחים רגילים והתחזוקה שלהם לא עולה כלל. אנחנו לא צריכים להשתמש במים, לא צריכים להחליף אדמה, לא צריכים לגזום אותם. אנחנו מניחים אותם במקום הרצוי, וזהו זה.

יתרון בולט אחר, אותו ניתן להבין מתוך ההסבר של היתרון הראשון, הפרחים לא דורשים תפעול, הם לא דורשים עבודה. ברגע שאנחנו מניחים אותם במקום מסוים, מבחינתנו ההתעסקות בהם נגמרה.

יתרון בולט  נוסף – הפרחים לא נובלים. הם נשארים כמו שהם לאורך כל הזמן. זה כמובן חוסך לנו התעסקות אך גם מאפשר לנו לשמור על העיצוב של המקום מבלי ״לחשב מסלול מחדש״ ולהחליף פרחים.

בגזרת האלרגיות,לפרחים המלאכותיים אין אבקנים ועל כן, אין שום חשש שהם ייצרו אלרגיה כזו או אחרת, אצלנו או אצל כל מי שבא איתם במגע, ועבור אנשים עם נטיה לפתח אלרגיות מדובר בבשורה של ממש שיכולה לשפר משמעותית את איכות החיים.

Share this post