הקלטת שיר לבת מצווה
אפרת הדר

אפרת הדר

אפרת הדר היא מעצבת אירועים במקצועה. היא עוסקת בתחום ההפקות והאירועים עוד במהלך לימודיה במכללת שנקר בפקלטה לעיצוב. אפרת נושמת וחיה את עולם האירועים, והבלוג נכתב לצורך הענקת טיפים ורעיונות לקהל הרחב עבור הפקת אירועים שונים.

הקלטת שיר לבת מצווה – איך זה עובד?

אם בעבר, ילדה שהגיעה לגיל המצוות הייתה חוגגת בת מצווה באולם קטן עם רבע עוף ובורקס – הרי שכיום: בת מצווה (הידועה גם בשם בת מצווש) הפכה לחגיגה ענקית, בה כל ילדי הכיתה, החברים ובני המשפחה המורחבת: חוגגים בכיף את יום הולדת ה 12 של הילדה המאושרת.

בעולם בו כל הבנות הן נסיכות קסומות, מוכשרות וחכמות: רצוי להבליט את היופי הפנימי והחיצוני של כלת בת המצווה. זאת על ידי הפגנת יכולות של שירה, ריקוד, נגינה או כל יכולת אחרת. כדי לעשות זאת, רבות הילדות שרוצות לשיר ולרקוד לצלילי שיר מקורי שלהן, או באמצעות ביצוע הקלטת שיר לבת מצווה שהוא קאבר מקסים, של שיר מוכר.

אז איך בוחרים שיר לבת מצווש?

כדי להקליט שיר מקורי, רצוי לפני הכל לנסות לשבת יחד עם הילדה, ולכתוב שיר שמתאר את חייה, את החוגים אליהם היא הולכת, ואת התחביבים והבילויים שהיא מעדיפה. רעיונות לשירים לבת מצווה, ישנם באינטרנט. בעוד שגם מומחים בכתיבה והלחנת שירים: יספקו לכם טקסטים יפים לבת מצווה.

לאחר שהחלטתם איזה מילים תרצו שיופיעו בשיר, או שבחרתם שיר שהילדה תבצע עבורו קאבר – יש לפנות אל חברות הקלטות מקצועיות שעוסקות בהקלטת שירים לאירועים.

חברות אלה, מציעות הקלטת קאברים לבת מצווה, הלחנת שירים מקוריים שאתם והילדה כתבתם יחד, הן יאפשרו כתיבת שיר על פי המידע שתתנו להם. בזמן שאולפנים טובים יאפשרו שיר מקורי לבת מצווה, אשר יוקלט באיכות מעולה! כמו גם בסאונד מקורי ונעים לאוזן.

כיצד מקליטים את השיר?

כעת לאחר בחירת השיר או כתיבתו, יש לבחור את האולפן בו תתבצע ההקלטה. כדי לבחור מקום טוב לכך. בחרו מקום מקצועי, איכותי, בו אנשי מקצוע מיומנים, שיכולים לספק עבורכם את התוצאות הטובות ביותר.

לאחר בחירת אולפן הקלטות, תעשה הכנה מוקדמת של הילדה לשיר, תוך אימונים, פיתוח קול וביצוע החלטות חשובות לגבי הדרך בה יוקלט השיר המיוחד. כעת, תעבור הילדה לחדר ההקלטות ( חדר מבודד בו מיקרופונים מקצועיים וציוד להקלטת שירים). הטכנאים המיומנים יתנו לילדה הנחיות לגבי הביצוע, וישפרו את הסאונד בשימוש במיקסרים מקצועיים, רמקולים פאסיביים, מערבלי סאונד ושאר כלים מיוחדים.  

כעת, לתוצאות…

לאחר הקלטת השיר, יקשיבו ההורים והילדה, לשיר שהוקלט. במידה וישנן הערות או שינויים, יבצעו המומחים תיקונים או שתתבצע הקלטה מחדש. בסיום, יקבלו ההורים והילדה העתקים של ההקלטה ודיסק מקורי, אותו ניתן להשמיע בקלות, במסיבת בת המצווה!

Share this post