הדרכת כלה
אפרת הדר

אפרת הדר

אפרת הדר היא מעצבת אירועים במקצועה. היא עוסקת בתחום ההפקות והאירועים עוד במהלך לימודיה במכללת שנקר בפקלטה לעיצוב. אפרת נושמת וחיה את עולם האירועים, והבלוג נכתב לצורך הענקת טיפים ורעיונות לקהל הרחב עבור הפקת אירועים שונים.

הדרכת כלה: המדריך המלא

הרגע הגיע, ואת מתחילה לתכנן את חתונת החלומות. יש לא מעט דברים שחשוב לדעת לפני שמתחילים בתכנון, שהרי מדובר בתעשייה ענפה ועשירה באלמנטים. איך תתכנני את החתונה האידיאלית ביותר בעבורך? הכנו מדריך בנושא.

בירוקרטיה

תחילה, חשוב להבין מהם התהליכים הבירוקרטיים שאת עשויה לעבור. אם בחרת להינשא דרך הרבות, הרי שעלייך לפתוח תיק ברבנות הקרובה לאזור מגורייך. נוסף לכך, רשימת מקוואות עשויה לסייע לך למצוא את מקווה הטהרה האידיאלי בעבורך, שכן יש לתאם זאת מול הבלנית במקום.

אם בחרת להינשא בחו"ל, עלייך לברר אילו מסמכים יש להגיש לעירייה ביעד שבו בחרתם ומה תנאי הנישואין כוללים (יש מקומות שמחייבים את בני הזוג להתגורר בעיר למשך זמן מסוים). כמו כן, יש זוגות שבוחרים להיות ידועים בציבור או להנפיק תעודת זוגיות – היה וזו הדרך שבה את ובן זוגך בחרתם, מוטב שתבררו מה הבירוקרטיה כוללת.

תכנון האירוע

לפני שתנסי לאתר אולמות אירועים או מקומות עבור האירוע, מוטב להקדיש את מלוא תשומת הלב ולחשוב מהו הקונספט הרצוי, מהי כמות המוזמנים ואיזה אירוע תרצי לארגן (חתונה קטנה, חתונה בסגנון ייחודי וכו'). כדאי לכתוב את כל הרעיונות והתוכניות במחברת ייעודית לתכנון החתונה, ולו כדי לשמור על ארגון וסדר.

האאוטפיט הכלתי

דבר חשוב לא פחות, ואולי החשוב ביותר, הוא האאוטפיט הכלתי. יש לא מעט מעצבות שמלות כלה שישמחו לקחת חלק באירוע שלך, ולעצב עבורך את שמלת הכלה המושלמת. יחד עם זה, טוב לדעת שניתן לחסוך בעלויות ולבחור בשמלת כלה יד 2 או בשמלת כלה מהאינטרנט, מה שעשוי לחסוך לא מעט כסף. לגבי נעלי הכלה, עדיף לבחור בנעליים שישרתו אותך גם לאחר החתונה, כך תימנעי מהוצאה חד פעמית.

מלוות ביום החתונה

כל כלה זקוקה לפחות למלווה אחת שתהיה לצדה ביום האירוע, ולו כדי שתוכל לשמח אותה, להרגיע לחצים ולדאוג לדברים שונים במהלך היום. בחרי בחברה טובה, אחות או קרובת משפחה שתהיה לצידך בכל תהליך ההתארגנות ותסייע לך לתכנן את האירוע על הצד הטוב ביותר.

אגב, המלווה אחראית לתכנן בעבורך את מסיבת הרווקות, כך שכל מה שתצטרכי לעשות, זה לשלוח לה רשימת מוזמנות ולאפשר לה לתכנן את המסיבה יחד עם יתר החברות.

 

אין ספק שיש מגוון רב של ארגונים וסידורים לקראת החתונה, ולכן חשוב להיכנס לתהליך ברוגע, ומצוידים במחברת ייעודית לתכנון אפקטיבי. מזל טוב!

Share this post