תפילין לבר מצווה
אפרת הדר

אפרת הדר

אפרת הדר היא מעצבת אירועים במקצועה. היא עוסקת בתחום ההפקות והאירועים עוד במהלך לימודיה במכללת שנקר בפקלטה לעיצוב. אפרת נושמת וחיה את עולם האירועים, והבלוג נכתב לצורך הענקת טיפים ורעיונות לקהל הרחב עבור הפקת אירועים שונים.

תפילין לבר מצווה

הנער חוגג בר מצווה בקרוב? ברכת מזל טוב שלוחה אליכם. אכן, ציון דרך בעל משמעות עצומה על הילד שלכם. הנה הוא נפרד משנות הילדות הקלילים שלו, והוא מקבל עליו עול מצוות. עול חיים של מבוגר בעל חשיבה עצמאית ואחריות משלו על החיים ועל ההחלטות שלו. אחת המצוות שמייחדות את גיל בר המצווה הוא מצוות תפילין. אם עד כה התפלל הילד כמו ילד, ולא הניח תפילין. הרי לקראת הבר מצווה הוא מקבל על עצמו גם את המצווה החשובה הזו, והוא יקשור את התפילין על ראשו ועל ידו בכל יום מימות החול. כמובן שלקראת הבר מצווה יהיה עליכם, הורי הבחור לרכוש לו תפילין לבר מצווה.

כיצד קונים תפילין?

תפילין הוא תשמיש קדושה. וככזה ניתן לרכוש אותו בבתי עסק שעוסקים בענף מיוחד זה. מדובר על פריט שעובר ייצור מיוחד שחייב להתאים לכל פרטי ההלכה. זה כולל כתיבה כהלכה על ידי סופר סת"ם, ייצור בתי התפילין מהחומרים הנדרשים ובשלבים כפי שההלכה קובעת. הגהת הקלף על ידי מגיה מוסמך. כל זאת כדי להיות בטוחים שאתם רוכשים תפילין לבר מצווה שכשרים לברכה ומהודרים. תפילין אלו ילוו את הנער מיום הבר מצווה שלו, ובעזרת ה' לכל החיים שלו. מידי יום הוא יקשור אותם ובכך יקיים את המצווה החשובה הזו שמחברת בינו לבין אביו שבשמיים.

כמה עולים תפילין לבר מצווה?

היות ויש סוגים שונים של תפילין, יש גם מחירים בטווח רחב מאוד. המחירים נקבעים על ידי מוכרי התפילין בחנויות תשמישי קדושה בהתאם לעלויות החומר, לשכר הטרחה שמקבלים אלו שקשורים בתהליכי הייצור והכתיבה, וכן על פי רמת ההידור של התפילין. יש כיום תפילין מהודרות ביותר, שכמובן גם המחיר שלהם יקר מאוד.

Share this post