מתנות לגיוס – מה קונים לצעירים שעומדים להתגייס?

בישראל, כפי שאנחנו יודעים, צעירים וצעירות אשר מסיימים צבא, נדרשים להתגייס לצבא. חלקם עושים זאת באופן מיידי, חלקם דוחים זאת לצורך שנת התנדבות או מסיבות אחרות, אחרים עושים קורסים לפני שהם נכנסים לצבא במסגרת גיוס רגיל ועוד. מרבית הצעירים והצעירות בישראל מתגייסים לגיוס רגיל, בין אם הוא נמשך קרוב לשלוש שנים או קרוב לשנתיים.

אחת השאלות שנשאלות, לא פעם, בין אם זה בקרב בני משפחה או חברים, היא איזו מתנה נכון לקנות להם לפני צבא. באופן טבעי, הורים, אחים ואחיות, בן או בת זוג, ירצו לקנות מתנות משמעותיות, אך גם קרובי משפחה אחרים וחברים או חברות, ירצו לקנות להם מתנה לפני גיוס, משהו שיכול לעזור להם בזמן שירותם הצבאי או משהו כללי שהם יוכלו ליהנות ממנו.

במהלך השנים, כל הנושא של מתנות לגיוס השתנה מאוד. זה לא מפתיע, שכן באופן כללי סוג הווי והתרבות של המתגייסים והמתגייסות השתנה, ומעבר לכך גם השירות הצבאי דורש תנאים אחרים, בין אם מדובר בביגוד או דברים אחרים.

אילו מתנות אפשר לקנות למתגייסים ומתגייסות

המתנות העיקריות מתייחסות לגיוס עצמו. החל מתיק, בגדים, כלי רחצה, אמצעים טכנולוגיים ועוד. אפשר גם לקנות להם דברים שיעזרו להם לישון טוב בלילה או יעבירו להם את הימים של הטירונות בצורה הרבה יותר נעימה.

אפשר גם לקנות להם מתנות לבית, דברים שיחכו להם כשיחזרו מהבסיס מדי יום או מדי שבוע. בין אם מדובר בפריט קישוט ובין אם מדובר בפריט שיש לו משמעות, חשיבות מסוימת.

מי שרוצה, יכול גם לקנות מתנה שאיננה קשורה כלל לגיוס, בין אם זה טיול לחו"ל, נופש בארץ או מתנות אחרות בסגנון זה.