גני אירועים – הבחירה הטבעית

גני אירועים בטבע – בוחרים נכון לאירוע הנכון 

גני אירועים בטבע מאפשרים לערוך אירועים פרטיים, עסקיים וחברתיים בסטנדרטים גבוהים מאוד, תוך שמירה על אוירה קלילה ונעימה. העיצוב והמרחבים של גן אירועים בחיק הטבע המאופיין בהמון ירק ומרחבים  קשור גם בתכנון נכון מחשבה רבה ובעיקר בעבודת עיצוב אינטנסיבית ובהתאמתו לצורך המדויק בין אם מדובר בהפקת אירועי חתונה בטבע, אירועים עסקיים ואחרים.

כדאי לתת דגשים על מספר אזורים כמו מתחם קבלת פנים, מתחם ריקודים, אזורי הישיבה ועוד. חשוב שמתחם החופה ימוקם במקום גבוה דיו כדי לאפשר ראות מרבית גם בישיבה עבור אורחים המתקשים לעמוד. חשוב כמובן שהגן וסביבתו יהיו גם נגישים לנכים ולבעלי מוגבלויות, לצד ניקיון מוקפד והיגיינה ברמה גבוהה שתשמר גם במהלך האירוע.

החלק הקולינרי מהווה חלק מאוד משמעותי בחוויה הכללית של גני אירועים וחשוב להשקיע במגוון עשיר ואיכותי, לצד מבחר עשיר של תפריטים ודוכני מזון תוך בחינת כשרות, תפריטים צמחוניים וטבעוניים בהתאם לצורך. לאחרונה התרבו עם התפריטים המתחשבים גם בבעלי מגבלות אחרות כמו רגישות לגלוטן . בסוף האירוע זוכרים בעיקר את איכות האוכל. יש לתת את הדעת לכל ההיבטים של אירוע בגן אירועים פתוח כדי להפוך את האירוע להצלחה אדירה שלא תשכח ותתאים לקהלים השונים מקרב המוזמנים שלכם .

השאלה הראשונה, הנשאלת עוד הרבה לפני בחירת בחירת גן האירועים עצמו היא לרוב "מהו המקום שנבחר" – האם באולם עם גג מקורה או בגני אירועים בטבע פראי ועוצמתי. לכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו בעיקר כמדובר בסוגיות הקשורות למזג האוויר הצפוי בתקופת האירוע.

גני אירועים בטבע פחות מוגנים מפגעי מזג האוויר בעיקר בתקופת החורף, לכם עדיף לשלב זאת עם גן שחלקו מקורה או לתחום את קיום האירוע בגני אירועים פתוחים בתאריכים מתאימים יותר כמו בין חודשי האביב לסתיו, שבהם צפוי מזג אויר ללא סיכוי משמעותי לגשמים.

לצד השאלה הראשונית קיימים גם שיקולי בחירה נוספים הקשורים לגני האירועים עצמם וכאן נסקור חלק מהם :

עיצוב גני האירועים והאווירה

האם גן האירועים מעוצב ומשדר את האלגנטיות והתחושה עליה חלמתם? האם הוא מקרין באמת את האווירה הנכונה, שתואמת בדיוק את הציפיות שלכם ? 

רשימת מוזמנים מדויקת

כלל שתדייקו את רשימת המוזמנים ותוודאו הגעה – תוכלו לתכנן טוב יותר את ההוצאות והגודל המקום אותו תצטרכו. בהתאם לכך תוכלו לבצע גם את ההתאמות הנדרשות.

קייטרינג ברמה גבוהה

חשוב שהאוכל יהיה איכותי מאוד ומותאם לקהל המוזמנים. לכו על מנות מגוונות ותדאגו מראש גם לבצע ערב טעימות לפני שאתם סוגרים תפריט סופי לאירוע. לצד שילוב דוכני מזון ואוכל אותנטי בהתאם לטעם האישי שלכם 

תאריך האירוע 

חשוב שהאירוע יתקיים בימים נוחים למרבית המוזמנים ושלא ייפול על תאריך בעייתי כמו אירוע ספורט או גמר כוכב נולד. שאחרת לא יוכלו להגיע חלק מהמוזמנים.

מיקום גני האירועים

מצאו מקום טוב באמצע הדרך שיתאים למרבית המוזמנים לאירוע. כך תבטיחו שמרביתם יגיע, ותוכלו לחסוך גם עלויות של הסעות. בסופו של דבר ישנה משמעות כספית גם למיקום. צריך לנהל נכון סדרי עדיפויות – לעיתים שווה להתרחק מעט מהמרכז למול עלויות זולות יותר משמעותית.

איכות הצוות של גן האירועים

האם צוות המקום מסור וקשוב לכם, האם ישנה תקשורת טובה ואיכותית בינכם לבינם? האם הם יעשו הכל להגשים את חלום האירוע שלכם?  כמו הנחלה גני אירועים למשל…
לכימיה ולתחושה שלכם יש משמעות עליונה . תבדקו גם חוות דעת נוספות – זה חשוב ומשמעותי מאוד כדי להקטין סיכונים לטעות. 

הסכם ותוספות כלולות

במסגרת ההסכם בינכם לבין גן האירועים – יש לוודא ולבדוק היטב שאין הפתעות ותוספות שאותן תגלו בשלב מאוחר מידי ותאלצו לשלם מבלי שידעתם. חיוני לבדוק מה נכלל באמת במחיר המנה או העסקה הכוללת. ובמיוחד להדגיש את נושא "התוספות והאקסטרות" למינהן כמו הקצאת רזרבה, חריגה משעות מסוימות ( למשל כשהאירוע נמשך עוד שעה אל תוך הלילה), האם הגברה ותאורה כבר בתוך העלות הכללית? טיפים? בר משקאות תוצרת חו"ל? מה קורה במקרה של ביטול חו"ח (במיוחד בתקופת הקורנה) . סוף מעשה במחשבה תחילה. חשוב לא רק לסמוך על הגינותם של מנהלי גן האירועים אלא לוודא שכל הפרטים החשובים מופיעים באופן ברור ובכתב. זה חוסך עוגמת נפש מיותרת בהמשך ומבטיח לכם "שקט נפשי"  לפני, במהלך וגם הרבה אחרי האירוע המשמעותי שלכם.