תה בתפזורת – כל מה שצריך לדעת

בכל הנוגע כלתה בתפזורת, רבים רוצים לדעת כיצד אפשר להכין אותו בתורה הטובה ביותר, וכיצד אפשר לצרוך אותו בצורה הטובה והנכונה ביותר? עלי תה משובח מגיעים אלינו ממדינות אקזוטיות ומעשירים את החיים שלנו בטעם וריח מעולים!

כבר עשרות שנים שעלים של צמחים מסוימים מעוררים בנו נשכחות, מרגיעים ופותחים לנו את קני הנשימה, ובד בבד מסייעים לנו לנקות רעלים, לנקות את הגוף תוך ששתיית תה מכניסה לגופינו מרכיבים חיוניים שדרושים לנו לריפוי, הגעה, הגנה על המערכת החיסונית ושאר יתרונות חשובים.

תה אסאם, קינמון, זנגביל (ג’ינג’ר), צפורן,הל, פלפל לבן ושחור, תה ירוק, תה שחור ושאר חליטות בטעם פירות – מגיעים אלינו ממגוון רחב של עמים וארצות. קראו בהרחבה על חליטת צמחים!

תה בתפזורת מעולה לניקוי מערכת העיכול וחיזוק המערכת החיסונית, הוא משקיט חרדות ויש בו לא מעט מרכיבים חיוניים לשמירה על הגוף. כיום אפשר לצרוך תה בתפזורת, מה שמאפשר את התמצית הטובה ביותר שאפשר לצרוך.

כיצד מכינים תה בתפזורת?

כדי להכין תה תפזורת, יש לקחת כפית מעלי התה היבשים ולשים אותם במסננת קטנה. את המסננת מניחים מעל ספל ממנו תרצו לשתות את התה. מוזגים מים רותחים מעל המסננת והעלים ומשאירים את העלים בתוך המים עם המסננת כמה דקות.

אם מדובר בתיון, עושים אותה פעולה, רק ללא המסננת כאשר התיון נשאר במים ובספל. עבור מקסימום אפקט כדאי להשאיר את התיון כמה דקות בתוך התה על מנת שהתמציות יספגו במים.

להכנת תה ירוק מצמחי תבלין שיש לכם בגינה יש לשטוף את העלים ולשפשף אותם אחד בשני, להרתיח אותם בתוך פינג'ן ולשפוך אל ספל את הנוזל המהביל. כך אפשר להנות מכוס תה מלאת בריאות.