פסח 2022: אלה המאכלים שנפוצים בישראל

מדי שנה, לקראת חג הפסח, משפחות רבות עורכות קניות גדולות מהרגיל, זאת על מנת להתכונן לארוחת החג וכן למה שאמור לבוא לאחר מכן, קרי חול המועד, הימים בהם הם לא יוכלו לאכול את המזון אותו הם רגילים לאכול במהלך השנה. בתקופה זו, כידוע, הם נדרשים לאכול דברים שאינם מכילים חמץ. 

יחד עם זאת, ישנם לא מעט דברים שהם יוכלו לקנות ולאכול, בין אם זה בערב החג ובין אם זה במהלך חול המועד. ההמלצה היא לעשות קניות לפני החג, הן בשביל שלא יהיה צורך להגיע לרשתות השיווק במהלך החג והן בשביל שלא יצטרכו לחפש פריטים מסוימים, במידה ויהיה חסר להם. כך הם יוכלו לקנות את כל מה שהם מחפשים ורוצים מבעוד מועד. 

ישנם לא מעט מתכונים לפסח שנחשבים מאוד פופולאריים לאכילה בחג, אפילו שהם לא בהכרח מאכלים שמיועדים רק לפסח, אזי שבתקופה זו נהוג לאכול מאכלים מסוימים שייתכן ובמהלך השנה לא בהכרח נוהגים להכין ולאכול אותם, לצד מאכלים אחרים שיכולים להתאים גם לימים רגילים וגם לפסח. 

אילו מאכלים נפוצים לפסח?

בראש ובראשונה אנחנו נמצא הרבה מאוד דגים. מכל הסוגים שהם ובפרט גיפלט פיש, דג מלוח, ודגים אחרים. יש משפחות שזה מנהג אצלם לאכול בפסח דגים, הן בארוחת החג והן בחול המועד. זה נכון גם לגבי בשרים מסוגים שונים, בפרט כשבוחרים לעשות על האש, במהלך חול המועד, כמנהג משפחות רבות. 

כמו כן, אפשר למצוא הרבה מאוד תחליפים, בין זה לפסטות, בין אם זה לדגנים ובין אם זה למרכיבים אחרים שאסורים לאכילה בפסח אך אפשר למצוא דברים שיכולים להתאים במקום זה. היום אפשר למצוא אפילו לחמים מלחם מצה.