אולפן הקלטות בתל אביב
אפרת הדר

אפרת הדר

אפרת הדר היא מעצבת אירועים במקצועה. היא עוסקת בתחום ההפקות והאירועים עוד במהלך לימודיה במכללת שנקר בפקלטה לעיצוב. אפרת נושמת וחיה את עולם האירועים, והבלוג נכתב לצורך הענקת טיפים ורעיונות לקהל הרחב עבור הפקת אירועים שונים.

אולפן הקלטות בתל אביב – קריטריונים לבחירה

אם אתם נמצאים בתהליך הפקה של פרוייקט הדורש אולפן הקלטות מקצועי, וודאי נתקלתם בלא מעט קשיים והתלבטויות לגבי הבחירה.

הבחירה הזו חשובה מאין כמוה שכן היא זו שתקבע באיזה אופן תתבצע ההקלטה, מה רמת האיכות שתאפיין אותה וכמה מקצועית וייחודית היא תהיה. במאמר הבא, נציג בפניכם את השיקולים שמומלץ להכניס כחלק מתהליך הבחירה של אולפן ההקלטות בו תשלימו את תהליך הכתיבה ו/או ההלחנה שלכם. המידע המקצועי שלפניכם באדיבות אולפני שיר בתל אביב.

מיקום – את קטגוריה זו ניתן לחלק לשתיים.

  1. קרבה לבית – במידה והפרוייקט אותו אתם מבצעים הינו אינטנסיבי, מה שאומר שאתם הולכים לבלות באולפן ההקלטות שעות על גבי ימים, מומלץ לבחור באולפן הקלטות שקרוב לביתכם או לפחות נגיש אל ביתכם עד כמה שניתן. בנוסף, יש לוודא שאכן יש לכם איפה לחנות באזור הסמוך לאולפן או כי קיימת דרך נוחה שתאפשר לכם להגיע אל האולפן בתחבורה ציבורית.
  2. חיבור למקום – כשאתם נכנסים לאולפן ההקלטות לראשונה, אתם חייבים להתחבר למקום מבפנים. מוזיקה עוסקת ברגשות ולכן מומלץ לבחור במקום שמשדר אנרגיות חיוביות, מקום שיעניק לכם תחושה נינוחה ולא לחוצה.
  • צוות – במידה ומדובר בשיר איתו אתם רוצים לצמוח, יש לבחור באולפן הקלטות בו עובד טכנאי מקצועי שלא רק למד את התחום אלא ילווה אתכם לאורך כל תהליך הפקה. בנוסף, בדקו איזה אנשים ילוו אתכם בתהליך: צוות הפקה, מעבד מוסיקלי, נגנים וכו׳, התאימו את הבחירה שלכם לסוג האנשים להם אתם זקוקים במהלך הפרוייקט.
  • תקשורת – אתם הולכים לעבוד הרבה לצד אותם אנשים ולכן עליכם לוודא שנוצרת כימיה טובה ביניכם. בדקו את הדרך שבה אותם אנשים שילווו אתכם מעבירים ביקורת, כיצד הם תופסים את המקצוע ונסו לזהות פנינים לתקשורת ואינטרקציה טובה.
  • היזהרו מאחיזת עיניים – בימים שבהם רשת האינטרנט שולטת, חשוב לבצע עבודת מחקר איכותית ומקצועית. אל תתפתו לבחור באולפן הקלטות מקצועי רק כי מישהו אמר לכם, בדקו את המוניטין ואת שמו הטוב של האולפן לעומק וזכרו שאתר אינטרנט מושקע ומקצועי הוא לאו דווקא המפתח להצלחה.
  • זמינות – חשוב לציין שבמידה ואתם בוחרים אולפן הקלטות בתל אביב, עליכם לתאם את לוח הזמנים, שכן רבים מהאמנים מבצעים את הפרוייקטים שלהם באולפני ההקלטות באזור המרכז ולכן הביקוש גבוה. בנוסף, בדקו כמה האולפן יהיה זמין עבורכם, שאלו באיזה שעות האולפם פועל זאת בכדי לדעת כי אתם עומדים בלוח הזמנים שהצבתם לעצמכם. יחד עם זאת, כדאי שתיזהרו מאולפנים שמבטיחים לכם הבטחות לא הגיוניות כמו אלבום בתוך 3 שבועות.

עוד בנושאי מוסיקה באתר Eventa:

כאמור, בחירת אולפן הקלטות בתל אביב ובכלל הינה בחירה לא פשוטה, אך אם תשכילו לבדוק את כל אותם קריטריונים ולבצע את הבחירה על פיהם, יש סיכוי גבוה שהפרוייקט יופק על הצד הטוב והמקצועי ביותר.

 

 

Share this post