איך בוחרים מתנות לראש השנה

החגים בפתח וראש השנה מתקרב, זה סימן בשבילנו להתחיל ולחפש מתנות לראש השנה. אם אנחנו מעסיקים, אז אנחנו צריכים לחפש מתנות לעובדים שלנו, אם אנחנו עובדים מארחים או אורחים אז נרצה לקנות מתנה למי שיבוא אלינו לארוחה או למי שיארח אותנו, וסביר להניח שנרצה לקנות מתנה לראש השנה גם לילדים או להורים שלנו.

כעת השאלה היא, כיצד בוחרים מתנה לראש השנה. צריך להדגיש בהקשר זה, מן הסתם כל אחד בוחר לעשות את זה בצורה שונה, כל אחד בוחר להשתמש בתקציב אחר, על פי היכולות שלו, וכן, כל אחד בוחר לעצמו בסופו של דבר מקום שונה לקנות בו את המתנה. מה שברור הוא, מאחר ומדובר בחג ועוד בראש השנה, אז מוטב שזו תהיה מתנה ייחודית ולא מתנה רגילה.

נתחיל מהבסיס, אם אנחנו רוצים לקנות מתנה מיוחדת לראש השנה, הדבר הראשון שנתייחס אליו הוא מי האנשים להם אנחנו קונים את המתנה. יש הבדל בין מתנה לעובדים לבין מתנה לחברים או בני משפחה. כמו שיש הבדל בין מתנה לצעירים לבין מתנה למבוגרים, מן הסתם, יש גם הבדל בין מתנה שמיועדת לאחים או הורים לבין מתנה שמיועדת לקרובי משפחה רחוקים יותר.

אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, מה ראוי ומה נכון לתת בתור מתנה לראש השנה. אפשר לחלק את זה לכמה מאפיינים. יש מקרים בהם המתנה הנכונה תהיה פרחים יפים לחג, אם נניח אנחנו מוזמנים לארוחת חג אצל קרובי משפחה או חברים. יש מקרים בהם יהיה נכון לקנות חפצים ומוצרים לבית, זה נכון למשל, במקרה של הורים או אחים, אחיות, וכן יש מקרים בהם המתנה תהיה הרבה יותר אישית וייחודית, אפילו בדמות בגד יפה או תכשיט, אם נניח מדובר בבת או בן זוג.

אנחנו גם צריכים לשאול את עצמנו, האם המתנה יכולה להחזיק מעמד זמן רב, האם היא יכולה לשרת את מי שיקבל אותה לצרכיו, ואסור לשכוח, בכל מקרה, לספק כרטיס החלפה, כך אם ירצה, תמיד יוכל להחליף את המתנה במשהו אחר מהחנות.