הפקת אירועים בטבע
אפרת הדר

אפרת הדר

אפרת הדר היא מעצבת אירועים במקצועה. היא עוסקת בתחום ההפקות והאירועים עוד במהלך לימודיה במכללת שנקר בפקלטה לעיצוב. אפרת נושמת וחיה את עולם האירועים, והבלוג נכתב לצורך הענקת טיפים ורעיונות לקהל הרחב עבור הפקת אירועים שונים.

הפקת אירועים בטבע

מרבית האנשים מבלים את מירב ימיהם כאשר הם "כלואים" בין קירות כלשהם: בין אם מדובר בקירות המשרד בעבודה, בין אם מדובר בקירות הבית ובין אם מדובר בקירות של קניונים או חנויות.

מרבית האנשים אינם מבלים זמן רב באוויר הצח, עניין הגורם לרובנו להעריך במיוחד מקומות פתוחים ולצאת לחופשות המאפשרות לנו התאווררות בים ובטבע. ייתכן כי מאותה סיבה בדיוק, יותר ויותר אנשים מעדיפים גם לערוך את האירועים שלהם בטבע, תחת כיפת השמיים. אין ספק כי אירועים בטבע הינם חוויה מיוחדת מאין כמותה. עם זאת, הפקת אירועים בטבע דורשת היערכות מתאימה ונרחבת. הרי לפניכם כמה דברים שחשוב לדעת על הפקת אירועים בטבע.

ציוד מתאים

הפקת אירועים בטבע דורשת ציוד מתאים, כמו למשל אביזרי חשמל שונים לצורך תאורה, הגברה וכדומה, פתרונות הצללה במקרה בו אנו עורכים את האירוע במהלך היום בקיץ, פתרונות חיפוי במקרה והאירוע נערך בחורף, וכמו כן גם חימום או קירור (תנורים או מאווררים). על כל אלה צריכים לפקח אנשי מקצוע מתאימים, מיומנים ומקצועיים, להם ניסיון רב בהפקת אירועים בטבע ובתפעול ציוד מסוג זה.

אישורים

במרבית המקרים, הפקת אירועים בטבע דורשת אישורים מגופים שונים ומגוונים. בנוסף, חשוב להבין כי טרם האירוע יש להכין את השטח היטב, להפקיד על אבטחה וגידור מתאימים, להכין מקומות חנייה עבור המוזמנים ולדאוג לניקיון השטח בטרם תחילת האירוע. אם אינכם בקיאים בכל האישורים להם אתם זקוקים, רצוי מאוד להיעזר באדם או חברה המתמחים בהפקת אירועים בטבע ולהם ניסיון וותק בתחום.

עוד טיפים על חתונות:

קייטרינג

אין אירוע שמסגרתו לא מוגשת לאורחים ארוחה כלשהי. גם במקרים בהם מדובר באירוע "קליל" וקצר, לרוב יוגשו לאורחים טאפאסים מתאימים. מסיבה זו, חשוב מאוד לבחור בחברת קייטרינג טובה ואיכותית, לה ניסיון בהכנת מאכלים המתאימים לאירועים בחוץ. כך, למשל, רצוי שלפחות חלק מהמנות יהיו כאלה אותן ניתן להחזיק ביד בקלות ובנוחות. בנוסף, רצוי לבחור באוכל יותר "ארצי", המתחבר לנוף של הטבע והאדמה, על מנת לסייע להצלחת האירוע ולהעצים את החוויה של המגיעים אליו.

ריהוט חוץ

הטעות הגדולה ביותר אותה אנו עלולים לעשות בעת הפקת אירועים בטבע, הינה חוסר תשומת לב לפרטים הקטנים – כמו למשל כיסאות. חשוב להבין כי על אף שהאירוע נערך בחוץ, אין פירוש הדבר שהאורחים אינם זקוקים למקומות ישיבה. מסיבה זו, יש לדאוג לריהוט חוץ מתאים, כמו למשל מחצלות, פוטונים, כסאות קש וכדומה. במידה ומדובר באירוע גדול יותר, כמו למשל חתונה, רצוי גם לדאוג לשולחנות, למפות, לצלחות ולסכו"ם.

Share this post